Front Office Otomasyonu


ÖNBÜRO İŞLEMLERİ

Rmos Front Office ile artık ön büro işlemlerinizi daha hızlı ve daha kolay gerçekleştirerek işletmenizin ön büro operasyon yönetimini güvenle  takip edeceksiniz.

Mobil sistem üzerinden girilen minibar işlemlerinizi kolayca takip ederken, yine mobil sistemden ön büro oda okeyleme, oda temiz/kirli durum değişimi ve istek okeyleme işlemlerinizin tamamını yaparak Mobil entegrasyonun size sağlamış olduğu kolaylığı hissedeceksiniz.

Sisteme eklemek istediğiniz  belge ve dokümanlarınızın tamamını tarayıcınızla, sistemin otomatik taratma özelliğini kullanarak  ekleyebilecek ve sistem içerisinde, ataçlanmış belge olarak kullanabileceksiniz.

İşletmenize gelen misafirlerinizin kimlik ve pasaport bilgilerini pasaport okuyucuyla tek hamlede okutup, ilgili kişi kayıtlarını sistem ekranlarına otomatik olarak aktarmanızı sağlıyoruz. Bu sistem sayesinde gelen kalabalık grupların kayıt işlemlerini, artık çok kolay yapacaksınız.

İşletmenizde konaklayan misafirlerinizin KIOSK veya TABLET CEP TELEFONLARI ile ALACARTE rezervasyon yaptıkları sistemdir. İşletme isteğe göre KIOSK veya  MOBİL tüm cihazları kullandırdığı gibi bunlardan sadece birini de tercih edebilir.

Rmos mobil raporlama ile ön büro raporlama işlemlerinizi android ios ve windows mobil cihazlardan görebilir ve her yerden kolayca takip edebilirsiniz.

Hk işlemleri oda kriterlerinin sisteme işlendiği ve detaylı bir şekilde raporların alınabildiği bir bölümdür. Bu bölümde oda okeyleme işlemi yapılırken kişi sayıları girilerek ön büro uyuşmazlık raporunu da sistemden sorgulayacaksınız.

REZERVASYON

Rezervasyonların sisteme işlendiği, rezervasyonlar üzerinde değişiklik ve iptal işlemlerinin kolaylıkla yapılabildiği ön büro rezervasyon sistemiyle daha kolay işlemlerinizi yapabilirsiniz.

İşletmenizin belirtilmiş tarihler arasındaki doluluğunu grafik şeklinde vb.  Toplam gelirler ve ortalamalar şeklinde gördüğünüz bir forecast raporuyla doluluk takibini daha iyi yapabileceksiniz.

İşletmenin belirtilmiş tarihler arasında pansiyon ayrımlı oda ve kişi bazlı olarak görüntüleyebileceğiniz detaylı  raporlar mevcuttur.

İşletmenin belirtilmiş tarihler arasında günlük olarak konaklayan, oda ve kişi  bazlı olarak görebileceğiniz raporla otelinizin forecast takibini her an kontrol altında tutabileceksiniz.

İşletmenin belirtmiş olduğunuz tarihler arasında aylık bazlı forecast raporu ile ay ay oda doluluğunuzu gösteren, oda hareketlerinin takibini daha kolay yapacaksınız.

Blokaj işlemleri menüsünden kolaylıkla blokaj , değişiklik, iptal işlemlerinizi yapabileceksiniz.Room Forecast oda doluluk durumlarını ilk bakışta tek bir ekrandan  görerek  Forecast durumunu kolay bir şekilde analiz edebileceksiniz.

ÖN KASA

Folio işlemleriyle herhangi bir odanın hesap bilgilerini tek bir ekranda kolaylıkla; oda ve extra harcama bilgileri olarak takip edebilecek ve birçok işlemi detaylı bir şekilde yapabileceksiniz.

Check- out işlemi kolaylıkla odaların extra ve oda hesaplarının kapatıldığı ve check-out yapıldığı, işlemlerin süratle yapılabildiği kullanıcı dostu bir bölümdür.

Fatura kredi işlemleri ile acentelerinizin faturalarını kolay bir şekilde e-fatura.e-arşiv veya fatura şeklinde  sistem üzerinden keserek faturalama işlemlerinizi daha iyi takip edeceksiniz.

Bu faturalama Sisteminde Fatura işlemleri belirtilen tarihler arasında tek bir ekranda kesilmiş yada kesilecek olan faturaların tamamını ve detaylarını liste halinde görecek ve raporlayabileceksiniz.

Ön kasa gelir raporuyla tek bir ekran üzerinden tek tuşla bu yılın gelirlerini geçen yılla karşılaştırabilirsiniz.

Balance kartı günlük balance hareketlerinizi tek bir ekran üzerinden görebildiğiniz  bölümdür. Bu bölüm sayesinde ki balance hareketliliğinin takibi  artık çok kolay.

RESEPSİYON

Misafirlerin check in (giriş işlemleri) yapıldığı bölümde misafirlerin kimlik bilgilerinin girişini pasaport okuyucu veya manuel olarak en kolay şekilde yapabileceksiniz.

Room rack bölümü; odaların tablo ve renk kodları halinde  her kriterin farklı renklerde görebildiğiniz ve odaların üzerinde sağ tıklayarak birçok işlemi kolay bir şekilde yapabildiğiniz bölümdür.

Resepsiyon durum tablosu tek bir ekranda otel doluluk durumunu detaylı bir şekilde görmenizi sağlayacak.

Genel oda durum bilgisinde de otel doluluk durumunu detaylı bir şekilde göreceksiniz.

In-house listesi ile konaklayan misafirlerin tamamını ve konaklama bilgilerini ilk bakışta tüm detaylarıyla görebildiğiniz ve kişi listesi üzerinde sağ tıklayarak ilgili kişinin yada odanın  diğer işlemlerini gerçekleştirebildiğiniz bu bölümle, misafir oda işlemleri ve harcama hareketlerinin takibi artık çok kolay.

SATIŞ RAPORLARI

Giriş geceleme raporuyla, giriş yapıp geceleyen, oda, pax, free vb. birçok rapor kriterlerinizi isteğinize göre dizayn ederek, düzenli bir raporlama ve analiz sistemi oluşturacaksınız.

Management report sayesinde yine tek bir ekran üzerinden tek tuşla yönetime ait alınabilecek yönetim raporlarınızın tamamını ( tek ekranda 8 rapor ) detaylı bir şekilde alıp analiz edebileceksiniz.

Manager Report sayesinde işletmenizdeki gelir bazlı son durum hareketlerinin tamamını görebilir ve bu raporlamaların sonuçlarını düzenli olarak takip edebilir; excel ortamına taşıyabilir, pdf ve diğer raporlama formatları tarzında kaydedebilirsiniz.

 

İşletmenizin gerçekleşmiş olan satış hareketliliğinin tamamını; Pazar, ülke, acenta değerlerinin ortalamalarıyla beraber tek bir ekrandan görüntüleyebilecek ve çok kolay raporlandıracaksınız.

Oda fiyatlandırma raporu sayesinde tek tuşla acentelere verilen fiyatların oda bazlı kontrolünü yapabileceksiniz.

Pazar dağılım Raporu ile tek bir ekran üzerinde Pazar bazlı acente satışlarının tamamını detaylı olarak görerek raporlarınızı kolaylıkla takip edebileceksiniz.

Grup acente pazar performans raporu ile Pazar ve acente grup bazlı satış hareketlerinin tamamını Tek bir ekranda görebilir ve analiz edebilirsiniz.

Satış dağılım raporu ile tek bir ekrandan, acente satışlarının indirim bazlı hareketlerine ait raporlarınızın tamamını bu sistem üzerinden alıp kullanabileceksiniz.

Satış raporları ile belirtilen tarihler arasındaki satış tutarlarının bir önceki yıl ile karılaştırabileceğiniz bir raporlama sistemiyle sizlere daha uygun bir satış raporlama sistemi kullanma olanağı sağlıyoruz.

Alış tarihine göre satış karşılaştırma raporu ile tek bir ekrandan tek tuşla, geçen yıllardaki alış bazlı satışların durumları ile şuan ki satışların son durumlarını  karşılaştırma yapabileceğiniz bir rapor ile satış hareketlerinizi analiz edebileceksiniz.

İndirim dağılım raporundaki seçilen indirim kriterlerini belirtip, verilen tarihler arası tek bir ekran üzerinden özet indirim şeklini sorgulayıp alabileceğiniz bir rapora sahip olacaksınız.

HOUSEKEEPING

Hk işlemleri oda kriterlerinin sisteme işlendiği ve detaylı bir şekilde raporların alınabildiği bir bölümdür. Bu bölümde oda okeyleme işlemi yapılırken kişi sayıları girilerek ön büro uyuşmazlık raporunu da sistemden sorgulayacaksınız.

Başlıca özellikler

Oda okeyleme işlemlerinin değişik şekillerde ve hızlı bir şekilde yapılması

Oda durumlarını room rack olarak tek ekranda görüntüleme imkanı.
Toplu oda durum girişi.

Tablet veya cep telefonu üzerinden oda durumları girişi, Mini bar,arıza,housekeeping istekleri vs girilebilir.
Uygun dijital santrallerden Telefon üzerinden telefon tuşlarını kullanarak Mini bar ve oda durumları girişi sağlanır.
Maid Raporu, Kat Şefi Raporu, HK Raporu gibi raporların matbuu döküm şeklinde alınabilmesi (özel döküm) sağlanır.
Uyuşmazlık Raporu 
Kayıp Eşya Takibi ve bununla ilgili tüm raporlar tek tuşla alınır